Polski producent butów trekkingowych

W czasie górskich wędrówek od butów oczekujemy dwóch najważniejszych kwestii: wygody i bezpieczeństwa. Podczas długich godzin spędzonych na pieszych szlakach, komfort jest niezwykle istotny. Buty trekkingowe powinny również zapewniać ochronę na wymagającym terenie. W Conhpol wiemy, że ich przyczepność i optymalna amortyzacja to kluczowe parametry szukane przez każdego wędrowca.

Kilkadziesiąt lat doświadczenia na rynku daje nam podstawy do określenia wymagań stawianych polskim butom trekkingowym. Jakie zatem powinno być idealne obuwie na dalekie piesze wycieczki? Oto nasze spostrzeżenia – jako polskiego producenta obuwia trekkingowego.

Wodoszczelne, choć oddychające

W górach warunki pogodowe lubią się szybko zmieniać. W związku z tym bezpieczniej jest wybrać takie buty, które wytrzymają nagłe oberwanie chmury. Dalekie piesze wyprawy mogą też czasem prowadzić przez płytkie strumyki czy rzeki, które trzeba będzie pokonać bez mostu, stąd większa tolerancja na wilgotne ścieżki jest dla butów trekkingowych dość istotną cechą. W Conhpol stosujemy specjalne systemy całej konstrukcji buta, które sprzyjają wodoszczelności. Dodatkowo wykorzystujemy, również wodoodporne, wysokiej jakości materiały. To, że buty trekkingowe są wodoszczelne nie powinno ograniczać przepuszczalności powietrza. Zapewnienie jego ciągłej cyrkulacji podnosi komfort korzystania z tego rodzaju obuwia, a także minimalizuje nieprzyjemne doświadczenie mokrych stóp.

Lekkie buty trekkingowe

Daleka piesza podróż to dość duże obciążenie dla stóp. Nie należy więc dokładać im nadmiernego ciężaru w postaci masywnego obuwia. Buty trekkingowe, jakie powstają w warsztatach rzemieślników firmy Conhpol są ultralekkie, dzięki czemu nawet przy długotrwałym użytkowaniu nie czuć zmęczenia wynikającego z noszenia butów.

Amortyzacja w obuwiu trekkingowym

Producenci butów trekkingowych prześcigają się w zapewnieniu coraz to lepszego dopasowania kształtu obuwia do naturalnych cech stóp. Odpowiednie wyprofilowanie jest ważne nie tylko ze względu na wygodę i komfort użytkowania, ale przede wszystkim ma wpływ na osiągnięcie właściwego poziomu bezpieczeństwa w podróżach po wymagającym terenie. Nierówności oraz śliskie powierzchnie zmniejszające przyczepność to łatwa droga do kontuzji, której prawdopodobieństwo warto ograniczyć dobrze zaprojektowanymi butami trekkingowymi. Właściwy dobór wkładek oraz materiału na podeszwy gwarantuje minimalizację wstrząsów, natomiast odpowiedni kształt cholewki daje możliwość stabilniejszej ochrony i wsparcia stawu skokowego.

Wytrzymałość

Trekking to aktywność, podczas której buty z pewnością będą intensywnie eksploatowane. Materiały, z których wykonujemy w firmie Conhpol polskie buty trekkingowe, są odporne na przetarcia, rozmaite uszkodzenia, ale i – co ważne – warunki atmosferyczne. W obuwiu trekkingowym większą uwagę poświęca się na znalezienie trwałych sznurowadeł, które nie przetrą się szybko i w najmniej spodziewanym momencie. To ważne z perspektywy komfortu użytkowania butów i bezpieczeństwa.

Właściwe buty na właściwą okazję

Buty trekkingowe polskiego producenta Conhpol to dobry wybór, kiedy potrzebujesz solidnego produktu wytworzonego w polskiej fabryce na światowym poziomie. Wybierając swoją wymarzoną parę, pamiętaj o doborze właściwego rozmiaru i modelu przeznaczonego do konkretnej aktywności. Dobre dopasowanie rozmiarówki to gwarancja optymalnej kontroli nad ruchem, ale także sposób na uniknięcie wszelkich otarć, które są tak nieprzyjemne podczas długich wędrówek.

Spośród wielu modeli butów trekkingowych polskiej produkcji warto wybrać takie, których specyfikacja odpowiada podejmowanej przez nas aktywności. Obuwie, jakie przyda się na popołudniową wycieczkę po mniej wymagającym terenie, nie zawsze będzie rozsądnym rozwiązaniem dla kilkudniowej wyprawy górskiej. W Conhpol przygotujemy dla Ciebie obuwie na każdą ewentualność!