Skóry egzotyczne i certyfikat CITES

Kupując buty ze skór egzotycznych marki Conhpol, otrzymasz stosowny certyfikat CITES – gwarancję autentyczności i legalności pozyskania materiałów.

Kolekcje oferowane przez markę Conhpol obejmują nie tylko wyroby ze skór klasycznych, ale także obuwie ze skór uchodzących za egzotyczne. Jak nazwa wskazuje, pozyskiwane są ze zwierząt żyjących w odległych, tropikalnych krajach. Buty z egzotycznej skóry wybierane są przez klientów, którym zależy na oryginalnym, wyróżniającym stylu. Tym, na co przede wszystkim trzeba zwrócić uwagę, kupując egzotyczne skóry, jest ich pochodzenie. Wybierając Conhpol, zyskujesz gwarancję autentyczności i legalności źródeł pozyskania skór, potwierdzoną stosownym certyfikatem.

Certyfikat CITES

Odpowiedź na pytanie, co to jest CITES, warto rozpocząć od przytoczenia pełnej nazwy dokumentu, która brzmi: Konwencja o międzynarodowym handlu dzikimi zwierzętami i roślinami gatunków zagrożonych wyginięciem. Konwencja CITES ma na celu między innymi ograniczenie niekontrolowanego pozyskiwania skór egzotycznych zwierząt. Służy ochronie gatunków, których liczebność maleje oraz reguluje zasady ich transportowania pomiędzy krajami.

W Internecie łatwo znaleźć wykaz gatunków objętych konwencją CITES. Należą do nich między innymi krokodyle i niektóre węże, których skóry wykorzystujemy do produkcji obuwia.

Bezprawne przewożenie gatunków zagrożonych wyginięciem oraz wszelakich materiałów z nich pozyskanych jest przestępstwem, podlegającym karze pozbawienia wolności od 3 do 5 lat.

Posiadanie certyfikatu, czy też świadectwa albo zezwolenia CITES, jest gwarancją legalnego pozyskania i przewożenia gatunków, które znajdują się na listach CITES.

W Conhpol przestrzegamy międzynarodowych ustaleń konwencji, dlatego klienci, kupujący obuwie ze skór egzotycznych naszej marki, otrzymują stosowne zaświadczenie CITES

Do czego potrzebny jest i jak wygląda dokument CITES?

Warto wiedzieć, że służby celne na lotniskach weryfikują pochodzenie skór przewożonych przez pasażerów samolotów kursujących z egzotycznych krajów.

Brak certyfikatu CITES może spowodować, że towar zostanie zarekwirowany. Podróżując w butach marki Conhpol, nie musisz się martwić kontrolę.

Przy zakupie naszego obuwia ze skór egzotycznych (nawet jeśli zawiera z niej jedynie wstawki) otrzymujesz dokument CITES w postaci małej karty, przypominającej kredytową, z indywidualnym numerem. Wystarczy, że wejdziesz na stronę internetową https://conhpol.pl/certyfikaty-cites/ i wpiszesz ten numer, aby móc pobrać pełną dokumentację potwierdzającą legalne pochodzenie towaru. Tak przygotowany możesz spokojnie podróżować bez obaw o jakiekolwiek problemy na lotniskach.

Buty ze skóry egzotycznej, które wytwarzamy w Conhpol

W naszych polskich fabrykach produkujemy obuwie, którego elementy stanowią skóry węża, krokodyla lub strusia. Dystrybuujemy chociażby modele, w których cholewka wykonana jest ze skóry egzotycznej, a wnętrze i wyściółka z klasycznej, na przykład bydlęcej. Tak skonstruowane obuwie to pewność wygody i luksusowej prezencji.

Oto krótka charakterystyka skór egzotycznych, z których wstawki można znaleźć w butach naszej produkcji.

Skóra krokodyla

Skóra krokodyla w Polsce nie występuje. To oczywiste, tak jak w przypadku innych gatunków skór egzotycznych. Konsumenci często zadają sobie pytanie, jak rozpoznać prawdziwą skórę krokodyla i odróżnić ją od podróbek. Przede wszystkim porowatość, czyli układ żyłek i plam na powierzchni skóry z krokodyla czy aligatora jest nieregularny. Każda para obuwia wykonana z tego materiału to unikalny, niepowtarzalny towar. Naturalna skóra krokodyla cechuje się też charakterystycznym zapachem. Najważniejszy jest jednak certyfikat, który omówiliśmy powyżej. Dołączony do produktu stanowi gwarancję, że:

  • kupujemy autentyczne buty ze skóry krokodyla;
  • skóra zwierzęcia została pozyskana w sposób legalny, zgodny z konwencją CITES.

Poszukując butów z krokodyla bądź aligatora, możemy wybierać spomiędzy modeli błyszczących, matowych lub półmatowych. Nosząc takie obuwie, z całą pewnością będziesz przykuwać uwagę. Dodatek ten uchodzi za nieco ekstrawagancki, a na pewno stanowi wizytówkę statusu swojego właściciela.

Buty ze skóry węża

Na rynku nietrudno o imitację skóry wężowej, o charakterystycznym wyglądzie, która z prawdziwą skórą z węża wspólny ma jedynie ozdobny motyw.

Naturalne buty ze skóry węża to towar luksusowy, o dość wygórowanej cenie i niepowtarzalnym wyglądzie. Ze względu na unikalny deseń każda para butów z węża jest wyjątkowa, dlatego doskonale nadaje się dla osób pragnących wyróżniać się indywidualnym stylem.

Skóra strusia

Bardzo wytrzymała, oddychająca, gwarantująca komfort – to cechy opisujące strusią skórę na buty.

Najbardziej charakterystyczny jest jednak wygląd takiego obuwia – pokryte jest wypustkami, będącymi pozostałością po ptasich piórach.

Skóra strusia wykorzystywana jest przede wszystkim do tworzenia elementów dekoracyjnych na cholewce.

Do ozdabiania butów służy także skóra pozyskiwana ze strusich nóg.

Z całą pewnością właściciel takiego dodatku będzie wyróżniał się swoją stylizacją.