Produkcja obuwia krok po kroku

Interesuje Cię, jak powstają buty, które możesz u nas zamówić? Aby zaspokoić Twoją ciekawość, przygotowaliśmy krótki opis całego procesu. Z artykułu dowiesz się, jak nazywają się poszczególne etapy produkcji obuwia na zamówienie oraz z jakich materiałów korzystamy.

Przede wszystkim nasze buty powstają w 100% w naszych fabrykach – to nas wyróżnia! Jesteśmy firmą, której tradycje sięgają lat 70. XX wieku.

Od tamtej pory aż do dziś marka Conhpol rośnie w siłę, produkując i eksportując buty na cały świat, stale poszerzając swoją ofertę o coraz nowsze modele.

Projektowanie i konstrukcja obuwia

Wszystko zaczyna się od pomysłu. W naszym Dziale Wdrożeń powstają nowe projekty konsultowane z konstruktorami, technologiem oraz osobami odpowiedzialnymi

za sprzedaż. Wizja materializowana jest w postaci szkicu, tablic projektowych oraz różnych inspiracji zebranych podczas międzynarodowych targów. 

Na tym etapie podejmowana jest decyzja o technologii produkcji obuwia, która zależna jest od jego przeznaczenia.

W ofercie mamy między innymi kolekcje eleganckie, casualowe, sportowe, taneczne, trekkingowe, komunijne czy mundurowe.

Konstrukcja buta musi uwzględniać jego późniejsze zastosowanie.

Krojenie materiałów

Do ręcznej produkcji obuwia używane są najwyższej jakości materiały, głównie polskiego i włoskiego pochodzenia, spełniające restrykcyjne normy europejskie.

Materiał na buty jest starannie wybierany ze względu na zastosowanie produktu: inna będzie skóra użyta do produkcji obuwia eleganckiego, a inna przeznaczona zostanie na kolekcję sportową. W oparciu o konstrukcję modelu z wybranej partii skóry, za pomocą ploterów, wycinane są poszczególne elementy cholewki i podszewki oraz dobierane są materiały międzypodszewkowe, pianki, wzmocnienia. 

Szycie butów

Kolejnym krokiem jest szycie, czyli łączenie skrojonych materiałów i nadanie im kształtu cholewki, zgodnie z projektem, na którym bazujemy.

Staranne szycie butów na miarę to gwarancja wysokiej jakości i zadowolenia klienta. Nowoczesny park maszynowy, którym dysponujemy, pomaga naszym pracownikom szybciej, bardziej precyzyjnie i bardziej trwale wytwarzać obuwie. Kto zatem szyje buty w Conhpol? Już kiedyś pisaliśmy, że aż 70 osób jest potrzebnych do wyprodukowania jednej pary obuwia. To wykwalifikowani, doświadczeni, a przede wszystkim w pełni zaangażowani w swoje zadania pracownicy.

Ćwiekowanie butów

Następnym etapem produkcji obuwia jest jego ćwiekowanie, czyli naciąganie cholewki na formę (tzw. kopyto) i łączenie jej z podpodeszwą.

Dbałość o najdrobniejszy szczegół rzutuje na produkt finalny.

Mocowanie podeszwy

W Conhpol stosujemy głównie dwie techniki mocowania podeszwy do obuwia: system klejony oraz blake system. W przypadku tego drugiego cholewka jest klejona do podpodeszwy, a następnie dodatkowo przeszywana. Prostota techniki wpływa na lekkość obuwia, jego szybkie dopasowanie się do stopy oraz trwałość.

Wykończenie butów

Wykańczanie obuwia jest jednym z najważniejszych procesów w naszej firmie – od tego zależy, jak dany but będzie wyglądał.

Buty można wykańczać na wiele sposobów – poprzez woskowanie, polerowanie, malowanie. Każda para z naszej kolekcji, przed dopuszczeniem do finalnej produkcji, jest testowana pod względem doboru właściwych środków, bo to one zapewniają odpowiednią trwałość, a  w przypadku wybranych modeli ochronę przed warunkami atmosferycznymi. Ponadto każdy z naszych Klientów, po zakupie obuwia, może znaleźć w nim instrukcję konserwacji po to, aby każda para mogła być z nami na dłużej.

Ostatni etap pracy to kontrola jakości – żadne obuwie nie opuści naszego zakładu produkcyjnego, jeśli nie spełni najwyższych standardów jakościowych.

Naszym zadaniem jest przygotowanie butów według dokładnych wskazań Klienta, tj. pakowanie, sposób prezentacji, dodatki.

but