Polski producent butów wojskowych

Rozmaite grupy zawodowe mogą mieć ustalone własne zasady dotyczące ubioru obowiązującego ich pracowników. Jedną z nich są wszelkie profesje mundurowe. Firma Conhpol jest również polskim producentem butów wojskowych i w ramach naszego asortymentu przedstawiamy specjalna kolekcję butów do munduru.

Buty mundurowe ‒ dla kogo?

Odpowiednie i profesjonalne obuwie jest potrzebne w codziennej pracy osobom zajmującym różne stanowiska w służbach ratowniczych czy dbających o bezpieczeństwo. Wśród najpopularniejszych grup korzystających z obuwia mundurowego znajduje się:

 

 • wojsko ‒ zawód żołnierza bezwzględnie wymaga takiego obuwia, które będzie komfortowe i wytrzymałe, ma ono zapewnić stabilność i ochronę podczas rozmaitych działań wojskowych;
 • policja i pracownicy więzień ‒ długie patrole, a także z natury niebezpieczne środowisko więzienne to powody, dla których dobrze jest nosić sprawdzoną odzież, w tym odpowiednie buty, które amortyzują, są odporne na uszkodzenia, wygodne i zapewniają bezpieczne pełnienie służby;
 • straż pożarna ‒ obuwie dla tej grupy zawodowej musi być nie tylko komfortowe, ale przede wszystkim powinno sprawdzać się w ekstremalnych warunkach, jakimi są np. wysokie temperatury. Oprócz tego powinno być odporne na wodę, substancje chemiczne czy działanie takich warunków atmosferycznych jak mróz;
 • ratownicy ‒ praca służb ratowniczych, zarówno ratownictwa medycznego, jak i górskiego, także wymaga porządnego obuwia mundurowego, aby mogła bezproblemowo przebiegać w trudnych warunkach;
 • straż graniczna i celnicy ‒ niezależnie od patrolowanego terenu funkcjonariusz straży granicznej musi mieć takie buty, dzięki którym jego praca będzie bezpieczna i komfortowa. Celnicy zatrudnieni na lotniskach, granicach państw, w portach morskich itd. również powinni mieć dopasowane obuwie do miejsca wykonywania swojej pracy;
 • ochrona ‒ wytrzymałe buty mundurowe to także domena ochroniarzy. Razem z resztą zawodowej stylizacji obuwie pełni rolę nie tylko wizualnego wyróżnika, ale i elementu zabezpieczającego oraz umożliwiającego podjęcie zdecydowanych działań prewencyjnych, jak np. pościg za przestępcą.

Buty do munduru ‒ jakie powinny być?

Wybierając każde buty mundurowe, warto pamiętać o warunkach, jakie mają one spełniać. Każda grupa zawodowa może mieć własny regulamin dotyczący służbowego stroju, a w tym obuwia. Poniżej znajdują się uniwersalne, ogólne wytyczne, określające to, jakie mają być buty do munduru:

 

 • Kolor ‒ spora część obuwia mundurowego ma czarny kolor, co jest związane z oficjalnym charakterem danego munduru. Takiej barwy są też najczęściej buty mundurowe wyjściowe, które zakłada się przy okazji ważnych, odświętnych okoliczności. Innymi kolorami, jakie znajdują się w użytku, są brązowy i zielony jako kolory ułatwiające maskowanie w terenie.
 • Elegancki minimalizm ‒ buty mundurowe mają być schludne i przede wszystkim praktyczne. Stąd nie spotyka się rozbudowanych zdobień czy dodatków na obuwiu mundurowym.
 • Trwałość ‒ but mundurowy musi być wytrzymały, a jego solidne wykonanie powinno dawać możliwość intensywnego użytkowania przez bardzo długi czas.
 • Wygoda ‒ zwykle buty służbowe są noszone prawie codziennie przez wiele godzin. Dlatego też liczy się to, co but ma wewnątrz: miękka wyściółka i podeszwa to klucz do zapewnienia komfortowej amortyzacji stóp.
 • Zgodne z przepisami ‒ każdy rodzaj służby może mieć własne regulaminy dotyczące charakteru wykorzystywanego obuwia. Dobrze jest więc z jednej strony wybrać buty dostosowane do rodzaju wykonywanych zadań, a z drugiej strony takie, które spełnią wymagania proceduralne. Wśród nich można znaleźć wskaźniki odnoszące się do wymaganego antypoślizgu, wodoodporności itp.
 • Łatwość konserwacji ‒ buty mundurowe damskie i męskie trzeba co jakiś czas czyścić i poddawać impregnacji. Im ten proces jest łatwiejszy, tym buty są bardziej komfortowe w użytkowaniu.

 

Conhpol jako producent butów dla wojska wie, na co zwracać uwagę przy wypuszczaniu na rynek tego rodzaju asortymentu. Każdy klient składający zamówienie na obuwie wojskowe może przedstawić własne wytyczne, pod które my wykonamy odpowiednie buty mundurowe. Zarówno jakość zastosowanych przez nas materiałów, jak i sposób wykonania z pewnością zaspokoją potrzeby każdego zainteresowanego współpracą.