POTRZEBA AŻ 70 OSÓB ABY STWORZYĆ JEDNĄ PARĘ BUTÓW

Buty są naszą wizytówką

Buty to jedna z najważniejszych części naszej garderoby. Dbamy o nie, chętnie kupujemy nowe, niektórzy je nawet kolekcjonują. Czy jednak wiemy jak powstają, ile osób jest zaangażowanych w ich produkcję? Jak rozróżnić dobre jakościowo obuwie od tandety z Chin podpowiada Klaudia Konopka z Conhpol elite.

 

Buty to jedna z najważniejszych części garderoby, w zasadzie niezbędna. Jak powstają i jak wybrać te dobre?

Świadomość z czego buty są zrobione

Polacy lubią dobre buty. Kupują te markowe, skórzane w nadziei, że będą im długo służyć i komfortowo się nosić. Jest to całkowicie słuszne. – Wybierajmy producentów, garbarzy, którzy korzystają z polskich i europejskich surowców. Skóry jakich używa się do wykonania butów powinny spełniać wszystkie normy europejskie i być w pełni bezpieczne. Absolutnie nie mogą zawierać metali ciężkich takich jak ołów, rtęć, nikiel, które są szkodliwe dla zdrowia. I mówimy tu o wszystkich elementach butów, od podeszwy, przez skórę, podszewkę i klej. Zwracajmy uwagę nawet na podszewkę, przecież to ona ma bezpośredni kontakt z naszą skórą – tłumaczy Klaudia Konopka z Conhpol Elite.

Produkcja obuwia

Kto i gdzie szyje nasze buty?

Coraz częściej stawiamy na polskie firmy. Przestaliśmy już zachwycać się zachodnimi markami, bo przekonaliśmy się, że ich wyroby jeśli chodzi o buty czy ubrania, nie są zawsze najlepsze. Teraz ludzie chcą eleganckich, dobrych jakościowo rzeczy, które będą nosić do pracy i które będą się po prostu doskonale prezentowały. – Takiego rezultatu nie uzyskamy kupując buty szyte w Azji, warte 40 zł, które za 2 tygodnie nam się rozpadną i nawet nie będzie gdzie ich zareklamować. Stawiajmy na buty szyte w kraju, bo naprawdę mamy rewelacyjne firmy produkcyjne, które szyją na cały świat. Conhpol od 40 lat dostarcza Polakom buty, które są szyte w Polsce, ręcznie wykańczane, proces ich produkcji jest złożony, a do końcowego etapu, czyli dostarczenia ich do klienta, takie buty dotyka aż 70 osób! Co robią? M. in. Wykrajają odpowiednie materiały, zszywają cholewki i podszewki, wykańczają, stemplują wyściółkę, opalają nici, formują kształt, ćwiekują, pastują i polerują. A to tylko część z wielu czynności jakie trzeba wykonać, by powstały buty. Aż tylu ludzi dba o to, by Polacy oraz Europejczycy i nie tylko, mogli chodzić w jakościowych, wygodnych i pięknych butach. – dodaje Klaudia Konopka z Conhpol Elite.

Produkcja obuwia

Idealnie dopasowane do okazji

Buty zarówno dla kobiet jak i mężczyzn są wizytówką. Zwłaszcza w świecie biznesu, czy showbiznesu, gdzie strój jest często komentowany przez innych. Dlatego wybierając buty, dokładnie zastanówmy się kiedy i gdzie będziemy je nosić. – Stawiajmy na modele eleganckie i ponadczasowe jak szpilki czarne czy w kolorze nude, skórzane botki i kozaki. Pasują prawie do wszystkiego i każda bizneswoman wykorzysta je wiele razy. Fashionistki mogą pozwolić sobie na kolorowe wzory i więcej szaleństwa. Panowie natomiast muszą mieć w garderobie parę dobrych oxfordów, mokasynów czy innych bardzo eleganckich i stylowych butów. – radzi Klaudia Konopka.

Produkcja obuwia